Elektrikli Arabalarda Performans Yarışı Başladı

Elektrikli arabaları bugüne kadar şehir içi kullanıma uygun binek ve SUV araçlar olarak tanıttık ama pazarın potansiyelinden büyük pay kapmak isteyen üreticiler yeni seçenekler sunmak için nefes almadan çalışıyor.

Prius, Leaf, Volt, Tesla Model S1, Rav4 derken Renault Zoe ‘nin elektrikli performans modeli Paris Oto Fuarında öne çıkan isim oldu.

Yurt dışında elektrikli araç ürün yelpazesini geniş tutan ve ülkemizde “Fluence EV” ile tanıtım yapan Renault yeni konsepti “ZOE Z.E.”yi görücüye çıkardı.

ZOE Z.E. konseptini rakiplerinden ayıran özelliklere baktığımızda teknik değerleri dışında bir otomobilde nadir bulunan özellikleri görüyoruz.

Cilt nemlendirme ve hızlı hava temizleme özellikleri entegre edilmiş son derece gelişmiş klima sistemi aracın 80 beygir güç üretebilen elektrik motorunu bile geri planda bırakıyor.

Trafikte sıkıştıysanız gerginliğinizi almak için rahatlatıcı koku yayan otomobil eğer gece sürüşü yapıyorsanız uyumanızı engellemek için yolcu kabinini serin tutuyor.

Uzun süreli şarj ve kısa süreli şarj seçenekleriyle farklı menzillere ulaşan araçta Japon ortak Nissan’ın elektrikli araç piyasanın liderliğine oturmasını sağlayan LEAF modelinin güç aktarım mekanizması kullanılacak.
2013 yılı içinde piyasaya sürülmesi beklenen ZOE Z.E. için net bir tarih ve satış rakamı bulunmuyor.

(82 kere görüntülendi , bugün 1 kere görüntülendi)

İlgili Yazılar