VIII. Küresel Isınma Kurultayı Komite toplantısı gerçeleşti

ekonomi-gazetecileri-dernegi-275x275Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen VIII. Küresel Isınma Kurultayı Komite Toplantısı, Enerji Verimliliği Derneği ev sahipliğinde gerçekleşti. Yoğun katılımın olduğu toplantıda özel sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenler hazır bulundu.

Yaptığı açılış konuşmasında toplantıya gösterilen ilgiden oldukça memnun olduğunu belirten EGD Başkanı Celal Toprak, “9 yıl önce “Küresel Isınma Kurultayı” yapacağız dediğimizde kurultaya kim katılır, bir şey olmaz Dünyaya, küresel ısınma ne ki gibi bir çok umursamaz cevaplar almıştık. Bu cevaplar karşısında bizler de o dönemlerde umutsuzluğa kapılmıştık. Ancak gerek kurumların gerekse kişilerin konuya olan ilgisi her sene biraz daha arttı ve ne yapabiliriz soruları sorulmaya başlandı. Bir araya gelen ve ne yapabiliriz diye soran farklı sektör temsilcilerinin bugün burada olması ise konuya olan ilginin en güzel göstergesi.” dedi.

1455796918_k__resellll

Enerji Hanım Projesi’nin gösterdiği uluslararası başarı katılımcılarla paylaşıldı.
Paris-COP 21 İklim Değişikliği Müzakereleri ve Karbon Ekonomisi Süreçleri sunumu ile devam eden toplantıda, Enerji Verimliliği Derneği Paris COP 21 toplantısında tüm dünya ile paylaşılan Enerji Hanım Projesini ve projeye gösterilen ilgiyi katılımcılara anlattı. Ayrıca Dernek uzmanları tarafından, Paris COP 21 zirve sonuçları, karbon ekonomisi ve gerek sanayi gerekse ekonomik olarak Türkiye’yi bekleyen süreçler konusunda bilgi verildi.

Paris- COP21 İklim Değişikliği Zirvesi sonuçlarına ilişkin diğer sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerin de görüşlerinin alındığı toplantı EGD Küresel Isınma Kurultayı 2016 program önerileri ile son buldu.

(91 kere görüntülendi , bugün 1 kere görüntülendi)

İlgili Yazılar