Van Acil Sağlık Merkezi Güneşi Gördü

Van Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Tuşba Gedikbulak Aile Sağlık Merkezi üzerine kurulan toplam 12 kW gücünde rüzgar ve güneş enerjisi sayesinde elektrik kesintilerinde sağlık hizmetleri devam edecek. Başarıyla devreye alınan ve şebekeden bağımsız olarak çalışan proje 9 kW güneş enerjisi ve 3 kW rüzgar enerjisi olmak üzere toplam 12 kW kurulu güce sahip. Böyle bir projeyi hayata geçirmiş olmaktan son derece memnun olduklarını ifade eden AYETEK Solar kurucu ortağı Abdullah Özel özellikle bölge halkının hayat kalitesini artıran bu ve benzeri projeleri AYETEK Solar olarak tercih ettiklerini belirtmiştir.

Abdullah Özel, “Projede elektrik kesintilerinde sağlık hizmetlerinin devam etmesi ve Aile Sağlık Merkezinde kullanılan makine ve ekipmanların çalışmalarını sürdürmesi hedeflenmiştir. Aile Sağlık Merkezinde belirli ortam sıcaklıklarında muhafaza edilmesi gereken aşılar bulunmaktadır. Fakat elektrik kesintilerinden dolayı bu aşıların muhafazası son derece zorlu bir hal almaktaydı. AYETEK Solar olarak gerçekleştirdiğimiz bu proje sayesinde artık bu zorluklar mazide kalmıştır. Yenilenebilir enerji kaynaklarının insanların hayat kalitesini ne derecede artırabileceğinin çok güzel bir örneğini hayata geçirmekten son derece memnunuz.” ifadelerini kullandı.

Rüzgar enerjisi alanında olduğu gibi, güneş enerjisi alanında da başarılı projeler gerçekleştirdiklerini ifade eden Abdullah Özel Türkiye genelinde bayilik ağı oluşturduklarını ve belirli kriterlere uyan bayilere AYETEK olarak bilgi birikimlerini aktardıklarını ifade ederek sözlerini sonlandırmıştır.

(151 kere görüntülendi , bugün 1 kere görüntülendi)

İlgili Yazılar