TurkPower Corporation’dan Enerji Sektörüne Yatırım

2010 yılının ocak ayında kurulan ve Türk-Amerikan danışmanlık ve servis hizmetleri firması olan TurkPower Corporation, 2010 yılının ikinci yarısında rüzgar ve hidroelektrik santrali yatırımlarını başlatacak.

TurkPower Corporation CEO’su Aykut Ferah tarafından yapılan açıklamaya göre 300 megavatlık rüzgar ve hidroelektrik santral projeleri için yatırımlar 2010 yılının ikinci yarısında başlayacak.

Aykut Ferah, Türkiye’deki mevzuat ve bürokratik prosedürlerin çok ve karmaşık olmasının yabancı yatırımcıyı daha tedbirli olmaya ittiğini belirtirken, TurkPower Corporation‘ın anahtar teslim enerji santrali kurmaya yönelik bir sistem geliştirdiğinin de altını çizdi.

TurkPower Corporation başta ABD’li yatırımcılar olmak üzere tüm yatırımcılar için Türkiye’yi favori ülke haline getirmeyi hedefliyor. Şirketin Amerika Birleşik Devletleri’nde aynı isimle kurulmuş bulunan firması ise borsaya açılmak için gerekli hazırlıkları yaparak başvuruda bulunmuş durumda.

Eğer başvurular olumlu sonuçlanır ise, NASDAQ altındaki ikinci pazarda yani OTC Bulletin Board’da firmanın hisseleri birkaç aya kadar işlem görmeye başlayacak. Bu hamle ile TurkPower Corporation Türkiye ile ilgili ABD’li yatırımcıların kafasında bulunan önyargıyı da yıkmak istiyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Türkiye ve ABD Yenilenebilir Enerji Alanında İşbirliği Yapabilir

(101 kere görüntülendi , bugün 1 kere görüntülendi)

İlgili Yazılar