Üniversite Öğrencileri Schneider Electric ile Çevreci Şehirler İçin Yarışıyor

schneider elektrik gogreeninthecityEnerji yönetiminin global uzmanı Schneider Electric, şehirde yenilikçi çözümler oluşturmak ve öğrencilerin bu konuda inceleme yapmalarını sağlamak amacıyla uluslararası ‘Çevreci Şehirler’ yarışmasını başlatıyor.

 

Elektrik enerjisine karşı artan talebin, dengeli bir şekilde karşılanması amacıyla, şehirler için enerji çözümlerinin üretileceği ‘Çevreci Şehirler’ yarışmasında en yaratıcı çözümü üreten ekip, Schneider Electric tarafından sunulan cazip bir iş teklifiyle ödüllendirilecek.

8 ülkeden 240 bin öğrenci ‘çevreci şehirler’ için yarışacak

Sekiz ülke (Brezilya, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, Rusya, Türkiye ve ABD) ve 80’den fazla üniversiteden yaklaşık 240 bin öğrencinin katılımıyla gerçekleşecek olan “Çevreci Şehirler” yarışmasında kazanan ekip aynı zamanda dünyayı dolaşarak Schneider Electric’in tesislerini gezecek ve üst düzey yöneticilerle tanışma şansı yakalayacak.

En iyi 25 ekibin final için 2011 Haziran ayında Paris’te buluşacağı yarışmada, en yaratıcı katılımcılara ise 200 kadar staj pozisyonu sunulacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya IK Direktörü Aylin Satun Olsun: “Schneider Electric olarak ‘Çevreci Şehirler’ yarışmasını öğrencilerin kendi incelemelerini yapmaları amacıyla düzenlemekteyiz. Çevre ve lojistik gibi alanlar için klasik,  hazır metinli durum incelemelerinden, yaratıcı çözümler oluşturmayı hedefliyoruz.” dedi.

Geleceğin çevreci girişimlerini biçimlendirmede kadınların görüşlerine başvurmayı da planladıklarını belirten Ferguson: “En az biri kadın olmak üzere iki kişiden oluşacak ekiplerde öğrenciler, şehir için hayati önem taşıyan konut, üniversite, perakende, su ve hastane sektörlerine yönelik uygulanabilir enerji yönetimi çözümleri bulmaya teşvik edilecekler. İnsanlara ve kurumlara enerjiden en iyi şekilde yararlanmada yardımcı olmak, Schneider Electric’in en önemli misyonudur.” şeklinde konuştu.
Yarışmanın detaylı bilgileri için buraya tıklayınız.

(50 kere görüntülendi , bugün 1 kere görüntülendi)

İlgili Yazılar