Samsung The Blue Earth ile Tanışın

“The Blue Earth Dream: Eco-living with SAMSUNG mobile” sloganı altında çevrenin korunması ve enerji kaynaklarının doğru kullanılması için projeler geliştiren Güney Koreli teknoloji devi Samsung yeni mobil telefonunu duyurdu.

Daha önce haberini yayınladığımız “Samsung Solar Crest” elektrik şebekesi sıkıntılı ülkeleri hedefliyordu. Yeni modelin hedefi ise çevreye duyarlı kullanıcılar.

 

Mobile World Congress 2009’da son kullanıcının beğenisine sunulan telefon etkileyeci özelliklere sahip. Telefonun yuvarlatılmış kenarlı çakıl şeklindeki kasası geri kazanılmış plastikten. Samsung üretimde çevreye en az zarar verme işini o kadar ciddiye almış ki cihazın üzerindeki 1 saat şarjla 10 dakika konuşturabilen güneş paneli çevreye zararsız maddelerden ve kutu ile kitapçığını geri dönüşümlü kâğıttan hazırlamış. Telefonun çevreci özellikleri sadece bunlarla sınırlı değil. Tam-dokunmatik ekranlı telefonda güç tüketimini düşüren “Eco Mode” kullanıcısına düşük güç tüketimi seçeneği ile bluetooth ve diğer entegre donanımların enerji tüketimini durduruyor.   

(88 kere görüntülendi , bugün 1 kere görüntülendi)

İlgili Yazılar