M&M Çikolatalı Şekerleme Paketleri Artık Yeşil

Bir şekerleme paketinin renk seçeneklerine yeşilin eklenmesi önemli bir konu gibi gelmeyebilir ama temsil ettikleri çok önemli. New Jersey eyaletinin Hackettstown şehrindeki M&M şekerleme üretim fabrikasının yanındaki bir tarlaya ulusal çaptaki en büyük solar fotovoltaik sistemi kuran Mars Candy üretimde çevreci anlayışı belirtmek için bu yolu seçtiklerini açıkladı.

Toplam 28,680 güneş panelinden oluşan santral 2.2 megavat gücünde üretim kapasitesine sahip. Public Service Enterprise Group tarafından işletilen santralin ürettiği elektrik; Mars Candy tarafından satın alınacak ve toplam elektrik ihtiyacının %20’sini karşılayacak.

Arizona merkezli First Solar’ın ince-film güneş panellerinin kullanıldığı santral Amerika’nın en büyük 11. güneş enerji santrali unvanına sahip. New Jersey eyaletinin çevreci eyalet olması projesinde hedeflenen enerji üretiminin %30’ unu yenilenebilir enerji kaynaklarından elde etme ilkesine büyük katkıda bulunduğu belirtiliyor.

Hepimizin sevdiği M&M ve Mars çikolatalarının hikayesi bu kadarla sınırlı değil. En yakın zamanda atık su dönüşüm, akıllı şebeke, enerji verimli aydınlatma ve düşük su tüketimli tuvalet sistemlerini kullanmaya üretici firma LEED Gold sertifikasını hedefliyor.

(156 kere görüntülendi , bugün 1 kere görüntülendi)

İlgili Yazılar