İtalyan Firmadan Müthiş Yenilik: Görünmez Güneş Paneli

degt3tc9li1y87prmi4vdsaKabul edelim ki ne kadar faydali olsalar da günes panelleri her yapiya uygun bir tasarima sahip degil. Bu sorunu Italyan Dyaqua firmasi kremit, tas, tahta ve beton görünümlü günes paneli tasarimiyla asiyor.

Firma, bildigimiz günes paneli üstüne gerceginden ayirt edilemecek sekilde kremit, tas, ahsap ya da beton dokularini taklit eden, günes isinlarinin panele ulasmasini engellemeyen bir tur kaplama uygulamis.

Böylece fotovolkaik panelleri gizlemeyi basaran firma simdi bu bulusunu gercek bir urune cevirebilmek icin destek bekliyor.

degt3tc9li1y87prmi4v

Indiegogo sitesinde bir kampanya baslatan firma, yeterli miktarda finansal destegi bulabilirse seri üretime gecebilecek. $100 ve üzerinde destek verenlere ürünlerinin bir örnegini yollayacak olan firma, böylece bu yeni ürüne ilk olarak sahip olma firsatini verecek.

qjz1nvs2bsxzjhqumfjx

Ürünün özellikle tarihi kentlerde kent dokusunu bozmadan enerji ürebilecek olmasi ve ürünün ayni zamanda cati kaplama malzemesi olarak da kullanilabilecek olmasi, günes enerjisinden faydalanmak isteyen ancak plastik görünümlü siyah futuristik panelleri catisina uygulayarak görüntü kirliligine neden olmak istemeyen mimarlar tarafindan tercih edilebilecegi anlamina geliyor.

rotazione_coppo_eng

Ürünün indiegogo kampanyasina , web sayfasi ve sosyal medya hesaplarina  asagidaki baglantilardan ulasabilirsiniz:

https://www.indiegogo.com/projects/invisible-solar-dyaqua-the-finest-pv-modules-ever#/

http://www.dyaqua.it/invisiblesolar/_en/

https://www.facebook.com/dyaquainvisiblesolar/

 

(608 kere görüntülendi , bugün 1 kere görüntülendi)

İlgili Yazılar