Güneş Panellerinin Çıkış gücünü Arttırmak İçin Kullanılan Güç Optimizasyon Üniteleri Yeni Bir Pazar Oluşturuyor

solar magicBir güneş panelinden en yüksek verimi almak için yüksek verimli silikonlardan fazlasına ihtiyaç var.

Azami verimliliğin temel mantığı hiçbir zaman değişmez. İster otomobillerde, ister ısıtma veya serinletme sistemlerinde, aklınıza gelecek her türlü sistemde en iyi parçaları kullanmak ve bu bileşenlerden oluşan sistemi optimize etmek gerekir.

Tabi ki güneş enerjisi sistemleri konusunda da durum aynı. Bunu fark eden elektronik firmaları yeni oyuncular olara küresel güneş enerjisi pazarında yerini almaya başladı.

Elektronik dünyasında yeri sağlam ama güneş enerjisi pazarında yeni üç firma ürünlerini ve projelerini tanıtmaya başladı. National Semiconductor, STMicroelectronics ve Tigo Energy , güneş enerjisi sistemden şebekeye iletirken %20 oranında artış sağlayacak üniteleri güneş enerjisi  sistem üreticilerinin beğenisine sundu.

Güneş panelleri üzerinde bütün voltajı direk akımdan alternatif akıma çevirip ileten güç optimizasyon üniteleri bütün akımı şebekeye iletiyorlar.

Aynı işi farklı yollar ve ürünlerle yapmayı hedefleyen firmalardan National Semiconductor Solarmagic yongası kullanan güç kutularıyla, STMicroelectronics ise güneş panelleri içine elektronik regülatörler entegre ederek akımı ayarlamayı planlıyor.

(103 kere görüntülendi , bugün 1 kere görüntülendi)

İlgili Yazılar