En Çevreci iPhone Uygulamaları

Çevreci yaşama katkısı bulunan her şeyi destekliyor ve sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca bütün bu teknolojik gelişmeler içinde çevreyi korumaya odaklı fikirlerin ön planda olması gerektiğine inanıyoruz.

Akıllı telefon dünyasında her gün yeni bir haber çıkıyor ve sayısız uygulama ekleniyor. Bunların arasından en yeşil beş uygulamayı seçerek iPhone ve Blackberry marka mobil telefonlarınızı daha çevreci hale getirmenin yollarını göstereceğiz.

İamgreen: Akıllı telefonların güç ayarlarını batarya koruma amaçlı olarak düzenleyen küçük ama etkin uygulama tam dolu batarya ile daha fazla stand-by süresi sağlıyor. Basit bir matematikle 3 günde bir şarj olan cihaz senede 211 kez şarj olur. 5 günde bi şarj olan bir cihaz ise sadece 73 kez şarj olur. Enerjiyi verimli tüketmenizi sağlayan ve faturanızı hafifletmeye katkıda bulunan uygulamanın bedeli sadece 4,3TL.

 

CauseWorld: doğal hayatın korunması ve çevre sorunlarının çözümü için ufak da olsa değerli bir yardımda bulunmak isterseniz bu uygulama tam size göre. Causeworld’ un size tavsiye ettiği alış-veriş sitelerini gezdiğinizde ve bir şeyler satın aldığınızda biriken “karma puanları” karşılığında sponsor firmalar çevreci kuruluşlara para bağışında bulunuyor. Android telefonlarda Shopkick olarak geçen bu ücretsiz uygulamayı kullanmanızı ve çevrenize önermenizi tavsiye ederiz.

Seasonal Harvest: Ev yemeklerinde iyi değilseniz, neyin hangi mevsimde bulunacağını ve nerden alınacağını bilmiyorsanız en iyisi telefonunuza sormanız. Yerel yiyecekler, pazarlar ve pişirme tarifleriyle sizi bilgilendiren uygulama zaman kaybetmeden en iyiye ulaşmanızı sağlıyor.  Ücret:  2,86TL

 

GreenYou: “Önemli olan ürettiğim karbon izini bilmem ve hayatımı buna göre şekillendirmem” diyorsanız. Karbon izi hesaplayıcı bir uygulama mutlaka telefonunuzda bulunmalı. Ulaşım, barınma, yiyecekler, ürünler ve hizmetler hakkında genel bilgi veren program sadece 1,5TL.

 

SugarTrip: Eğer işten eve dönerken 15 dakikalık yolu 1 saatte alıyorsanız ve artık buna dayanamıyorsanız bu uygulama kurtarıcınız olabilir. Bulunduğunuz şehirdeki trafik durumunu aralıklı bloklar halinde ulaştıran uygulama size hangi güzergâhı tercih etmeniz gerektiği yada trafiğe çıkmasanız daha iyi olacağını söyleyerek ürettiğiniz egzoz emisyonunu düşürecek. Hepsinden güzeli bunun için sizden ücret bile talep edilmiyor.

(92 kere görüntülendi , bugün 1 kere görüntülendi)

İlgili Yazılar