Elektrikli Araçlarda Hacimli Üretim Devri Başlıyor

Hacimli üretilirse birim fiyatı  49.000 Amerikan doları hesaplanan, çekici tasarımyla dikkat çeken bu konsept 2011’ de piyasaya çıkabilmek iççin 350 milyon dolar yatırım bekliyor.

Tam şarjda 7 kişiyi 480km taşıyabilen araç hızla; artan petrol fiyatlarından bunalan sürücüler için etkili bir çözüm olmaya hazır. Tesla Motors’ un,  Model S olarak tanımladığı otomobil günlük kullanıma uygun araçlardan daha fazlasını sunuyor: 

Honda Accord’ a kıyasla 12.5cm daha uzun alan model opsiyonel  üçüncü sıra koltık takımı ile 7 kişilik kapasiteye ulaşıyor ve hızlı şarj olma özelliği sayesinde 45 dakika sürede şarj olup yola devam ediyor.

Yaygınlaşmayı hızlandırmak için eklenen diğer bir özellik ise kolay sökübilen pil ünitesi.1 yıl içinde Amerika ve Avrupada 40 adet dükkan açmayı hedefleyen firma, seyahat halinde dolu pillerle değişim imkanı sağlayacak.

 

Seyahet için gerekli enrjiye bu yöntemlerle çözüm bulan firma aracın albenisini arttırmak için teknoloji ve görselliği de üst seviyee tutumuş. Gögüse entegre edilmiş 17 ekran lcd panel üzerinden ısıtma, ışık, ses ve görüntü sistemlerini kontrol eden bilgisayar sistemi kablosuz internet üzerinden  yolcularına intrnet hizmeti de sunacak.

 

(1.270 kere görüntülendi , bugün 1 kere görüntülendi)

İlgili Yazılar