Buzdolabı ve Araba Parçalarından Yapılmış Kanepeler

Kanadalı tasarımcı Adrian Johnson tarafından yaratılan ultra-retro kanepeler, eski buzdolapları ve araba mezarlığındaki arabaların koltuklarının birleştirilmesi yoluyla yapılmış.

Şu sıralar mimarlık yapan Adrian Johnson aslında bir profesyonel bir snowboardcu. Bu fikir 2006 yılında düğününde enteresan bir şeyler yapmak istediğinde aklına gelmiş.

Buzdolapları ve araba koltukları büyük ölçekli atıklar olup, bozulunca veya eskiyince tekrar kullanılmıyor. Malzemeleri geri dönüşüm için parçalamak ve eritmek ve bu işlem sırasında da büyük enerji harcamak gerektiğini belirten Johnson, bu yolla malzemelerin uzunca bir süre kullanılabileceğini belirtiyor.
Kanepelerin yapımı için Johnson ilk önce araba mezarlıklarını gezip, koltuk buluyor. Daha sonra bu koltuklara uygun buzdolapları bulup büyük bir titizlikle parçaları birleştiriyor. Ortaya çıkan kanepeler gerçekten çok güzel.

Created by Canadian designer Adrian Johnson, these retro seaters are made from vintage refrigerators and salvaged car seats that he rescues from local junkyards. Johnson’s apparent mission: “To go where recycling hasn’t gone before.”

It all started in 2006, when 34-year-old Johnson, a former professional snowboarder who now works as an architect, wanted to build something special for his outdoor wedding reception.

(116 kere görüntülendi , bugün 1 kere görüntülendi)

İlgili Yazılar