Buick Bu Yarışta Ben de Varım Diyor: Envision

General Motors’a ait otomobil markası Buick, Shanghai Motor Show’da hibrit konsept SUV’sini tanıttı. Envision Plug-in Hybrid SUV adıyla lanse edilen hibrit SUV Amerikalı otomobil üreticisi Buick’in teknolojisini, konforunu ve geleceğe yaklaşımını göstermek için tasarlanan bir konsept araç.

Chevrolet, GMC ve Cadillac markalarını değil de Buick markasını Şanghay’ a gönderen GM’in çok doğru bir karar verdiğini anlamak için Envision’a yakından bakmak yeterli.

Çin pazarında 100bin adet LaCrosse satışıyla ciddi yer edinen Buick, Envision’ı tasarlarken uzak doğu estetiği ve standartlarını göz önüne almış.

2 litre turbo şarjlı benzin motoru yanında 2 adet elektrik motoruna yer verilen hibrit SUV’nin lityum-ion bataryaları hem şarj istasyonuna bağlanabiliyor hem de tavana entegre güneş panellerinden şarj oluyor.

Envision’ ın ön panjurundan başlayıp yukarı doğru açılan makas tipi kapıları üzerinden bagaj kapağına doğru uzanan aero dinamik çizgiler aracın performansını arttırırken aynı zamanda çok hoşbir görünüm kazandırıyor. Ekstra hafiflik ve dayanıklılık için karbon-fiber, magnezyum ve alüminyum kullanılan şasenin seyir halinde daha yüksek konfor ve performans vermesi için ayarlanabilir elektro manyetik süspansiyon sistemi ve akıllı sürekli 4 çeker sistemi de araca dahil edilmiş.


Konforun ve görselliğin en üst noktaya taşındığı iç donanımda kullanılan ileri teknoloji ve “cloud computing” bilgisayar sistemi ön cam üzerindeki dokunmatik sistem üzerinden kontrol ediliyor. Cloud computing: temel olarak bir uygulamanın, web üzerinden, kendi sisteminizde herhangi bir kurulum gerektirmeden çalışabilmesidir.

(189 kere görüntülendi , bugün 1 kere görüntülendi)

İlgili Yazılar