Eltek Valere, Güneş Enerjisini Mobil ve Kablosuz İletişim Sektörüyle Buluşturuyor


Bugün itibariyle sektöre yeni invertörünü tanıtan Norveçli telekominikasyon teknolojisi ve ekipmanı üreticisi firma güneş enerjisi kullanım alanına yeni bir boyut kazandırıyor.

 

Flatpack2 HE kod adlı invertör ileri düzeyde enerji verimli, yıldırım düşmesine karşı korumalı, güneş panelleri kullanılmak üzere tasarlanmış, modüler ve dayanıklı üretilmiş.

Bu sayede 4-6 güneş panelinin ürettiği gücü telekeminikasyon ekipmanının kullanabilmesi için 48volt direk akıma çeviriyor “smartpack” adlı çözüm uygulaması ile pil kullanımının optimize edilmesi için takip ve kontrol olanağı sağlıyor.

Gün içinde yağışlı,bulutlu hava şartları ve güneşin konumu nedeniyle standart paneller güneş enerjisinden azami %70 faydalanabilirken Flatpack2 HE’nin Sahip olduğu “Maximum Power Point Technology” sayesinde güneş panellerini yönlendirerek güneş enerjisinden %100 fayda sağlıyor.Enerjiyi ihtiyacının karşılanması için dizel jenaratör yada şebeke elektriği bağımlılığını ortadan kaldıran inventörün iletişim ve iş ağlarının zor arazilerde yaygınlaşmasına büyük katkısı olacağı kesin.